دانلود فيلم رحمان 1400
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

در پايان ترم و كلاس مي خواهم اين تجزيه و تحليل يك فيلم را با شما در ميان بگذارم ، كه در آن مي بينيم كه چگونه مي توان دوران كودكي را به عنوان مهمترين مرحله در نظر گرفت ، زيرا بسياري از حوادث آسيب زاي در اين يك مي توانند بوجود بيايند كه اگر نباشد آنها حل مي كنند ، در آينده مي توانند خود را به نسل هاي بعدي تكرار كنند يا اينكه تصميم اشتباهي بگيرند.

تحليل فيلم فوق براساس رويكرد روانكاوي است. داستان ما راجع به Claireece (گرانبها) جونز ، دختري 16 ساله كه از چاقي رنج مي برد و همچنين بي سوادي به ما مي گويد. او از كودكي دچار يك تروما بسيار شديد است كه در مورد سوء استفاده توسط پدر خود خلاصه مي شود و دوبار باردار خود را ترك مي كند ، فرزند اول او ، يعني زني كه با عقب ماندگي ذهني يا سندرم داون متولد شده است و آنها را "مغولي" مي نامند. . دختري كه داراي عقب ماندگي ذهني است ، در مراقبت از مادربزرگ مادري خود قرار دارد ، گرانبها در يك مكان با طبقه پايين زندگي مي كند ، در شركت مادرش كه او را در آپارتمان مي برد فقط در حال تماشاي تلويزيون و سيگار كشيدن است و تمام مشاغل خانه به دختر شما. ما مي توانيم در سراسر نوار نفرت (حسادت) مادر نسبت به گرانبها ، در اين باور وجود دارد كه دختر شوهر خود را گرفت. نكته مهمي كه وجود دارد پشتيباني از دولت است كه به گرانبها براي تحصيل و پرورش فرزندانشان مي پرداخت ، پولي كه مادر از او مي گرفت. گرانبها كه با فرزند دوم خود باردار است ، در مدرسه جايگزين يا براي موارد خاص به پايان مي رسد ، كه او را براي دبيرستان آماده مي كند. زن جواني كه در دنيايي زندگي مي كند كه صداي او هرگز شنيده نشده بود ، در اين مدرسه سرانجام صحبت مي كند و نظر خود را مي دهد ، و با معلم خود دوستي عظيم برقرار مي كند ، به نام باران از آنجا كه قبلاً اظهار داشتم ، گرانبها صداي او را بازيابي مي كنند. و مهمتر از همه مهمترين "عزت" او ، بنابراين دنيايي را كشف مي كند كه در آن بتواند احساس خود را ابراز كند ، مي توانيم ببينيم كه چگونه از طريق فعاليتي كه معلم ارائه داده است هر آنچه را كه مي خواهد بنويسد و به ذهنشان خطور مي كند ،
بر اساس تحليل ، نويسنده موارد زير را يافت:
تثبيت ، رگرسيون: خاطرات گرانبها در زمان رابطه جنسي با پدرش.
مجتمع ائديپوس: مجتمع الكتري در زنان ناميده مي شود كه در كودكي غلبه بر آن نبود و از آنجا پدر از ترك 2 فرزند خود به گرانبها استفاده كرد و حتي پدر به گرانبها گفت كه قصد دارد با او ازدواج كند.
رابطه شي: طبق گفته اتو كرنبرگ ، ساختارهاي رواني منشأ دروني شدن تجربيات رابطه با اشياء هستند. تئوري مربوط به نيازهاي روابط بسيار شخصي ، نيازهايي كه شامل سالياني از قبيل ديده شدن ، شناختن يا درك آنها مي شود. در مورد اين درايو ، گرانبها او را كاملاً فراموش كرده اند زيرا در خانواده اش ، به ويژه به دليل مادرش ، هيچ يك از موارد فوق را پيدا نكرده است ، تا اينكه در لحظه اي كه وارد مدرسه جايگزين مي شود و با معلم و همكلاسي هايش ملاقات مي كند ، مكاني است. كه در آن است كه در نهايت شنيده مي شود ، درك و شناخته شده است.
فرضيه هاي metapsychological
توپوگرافي
در اين فرضيه رؤياهاي گرانبها هستند كه خواسته هايي هستند كه در ناخودآگاه يا ناخودآگاه وجود دارند و هنگام خواب به سطح هوشيار مي رسند.
· او خواب مي خواند كه او يك خواننده مشهور است.
· او شب خون آشام ها را مي بيند كه به او مي گويند كه مال آنهاست. (خون آشام ها را مي توان از يك سو به مادر تعبير كرد كه اينقدر خفه كننده است و اجازه نداده كه او را رها كند ، و از طرف ديگر به پدر).
· به آينه نگاه مي كند و روياهاي سفيد و جذاب (نازك) مي بيند.
· شما در يك گروه كر آرزو مي كنيد و هميشه در رؤياهاي مشابه ، جواني ظاهر مي شود كه خيلي دوست دارد ، كه توسط مجموعه الكترا در كودكي از او تفسير نشده است.
ژنتيك
در اين فرضيه مي توانيم ببينيم كه به دليل چاقي كه گرانبها رنج مي برند ، او راكد ماند و با داشتن چيزي كه نمي توانست آن را كنترل كند ، بر مرحله دهان غلبه نكرد و با متوقف كردن ديگري (والدين) ، خود را نيز فراموش كرد. با انجام آنچه پدر و مادر مي خواستند. شكم كامل براي آن عشق مادرانه يا خالي است كه او هرگز نداشته است. و در مرحله ، فاليكا نيز بر آن غلبه نكرد ، زيرا اگرچه او نمي توانست آلت تناسلي داشته باشد ، اگر او 2 فرزند از پدر گرفت.
پويا ، اقتصادي
اين فرضيه ها به پويايي خانواده اشاره دارد كه در يك خانواده نابسامان شكل مي گيرد ، پدر از مرحله طبيعي دختر (مجموعه الكترا) ، احساس عشق به پدر ، استفاده از اين مناسبت ، 2 فرزند را به دست مي آورد. ، و در پايان ترك خانه ، يك مادربزرگ مخدوش ، هم از نظر جسمي و هم از نظر عاطفي خشن ، يك مادربزرگ كه از دختر گرانبها مراقبت مي كند ، كه داراي سندرم داون است ، و در آخر نيز با چاقي گرانبها است. همچنين فرضيه اي وجود دارد كه اشاره دارد كه در آن افكار بيمار يا مشتري انرژي بيشتري را صرف مي كند و ما مي توانيم آن را در نوارهايي مشاهده كنيم كه در آن گرانبها از طرف مادرش خشونت رواني و جسمي را تحمل مي كنند و همچنين در لحظه هايي كه كساني كه هنگام روبرو شدن با خواب روبرو مي شوند چيزي را مي شنوند كه صدمه ديده باشد.
ساختاري
از نظر ساختاري مي بينيم كه گرانبها من بسيار آسيب ديده است ، از لحظه اي كه او مادر خود را محدود نكرد و به او اجازه داد كه با او رفتار كند و همچنين در رابطه با آن ، كه بيهوش است و از طريق من مي آيم با آگاهي ، مي بينيم كه از طريق روياهاي گرانبها بسيار واضح به نظر مي رسد. سرانجام ، در مورد سوپر يو كه قاضي داخلي و اخلاقي است ، علي رغم آنقدر خشونت كه از جانب مادرش زندگي مي كند ، تصميم مي گيرد ساكت زندگي كند و اجازه ندهد بي احترامي كند و هميشه به دنبال و بهترين ها را مي خواهد. فرزندان شما
روشي كه پدر گرانبها در آن زندگي كرد ، آسفير و خشونت بود.
سازگار
اين فرضيه را مي توان با شدت زياد مشاهده كرد از آنجا كه گرانبها براي ورود به دبيرستان ، دانش و معاشرت با معلم خود را وارد مدرسه تسطيح مي كنند. شما همچنين مي توانيد ببينيد وقتي او كاملاً از مادر جدا شد و او در نهايت تصميم گرفت زندگي خود را در كنار فرزندانش بگذراند.
تحليلي كه به نويسنده ارائه شده براي من كاملاً كامل به نظر مي رسد ، بنابراين به نظر مي رسد كه به اشتراك گذاشتن آن با شما غني ساز باشد. به نظر مي رسد كه نتيجه خوبي براي ما بگذارد كه ما آينده روانشناسان هستيم !!
وي گفت: "از طريق نتيجه گيري در مورد اين نوار ، من آن را بسيار عالي ديدم زيرا به من نشان مي دهد كه براي ما به عنوان روانشناس كار زيادي بايد انجام شود ، و زمينه زيادي وجود دارد كه بتوانيم كار كنيم و به اين ترتيب مي توانيم يك دانه بزرگ ماسه را براي ترميم آن فراهم كنيم. سلامت روان فقط اين جنبه مهم اين است كه ما را با يك (آناليز didactic) شروع كنيم: استخوان ، به سراغ روانپزشكي خود برويم و از اين طريق قادر به ارائه يك درمان با كيفيت به مشتري خواهيم بود كه در آن يك انتقال خوب وجود دارد و نه يك انتقال متقابل كه با آوردن ما تأثير مي گذارد. چيزي درست كار نكرده است. "(كوئينتيلا ، 2012)
رفرنس:
Quintanilla، JA (2012). تحليلي از رويكرد روانكاوي فيلم "گرانبها". دانشگاه خودمختار دورا

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۶:۴۷ ] [ ناصر ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blog9 :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب